Według słów świętego Jana Pawła II „parafia powinna być wspólnotą wspólnot”.

Dlaczego? To proste! Małe grupy ożywiają Kościół, są miejscem wzrastania w wierze, dawania świadectwa życia chrześcijańskiego, pracy nad sobą, ale równocześnie pracy na rzecz innych członków wspólnoty parafialnej. „Cudem Kościoła” jest to, że każdy może sobie w nim znaleźć miejsce. To w praktyce przekłada się na wielość grup w parafii.

Można je różnie dzielić: na grupy dorosłych, młodzieży, dzieci. Można mówić o wspólnotach modlitewnych, charytatywnych, gospodarczych czy artystycznych. Ale najważniejsze jest to, że każdy, kto jest w jakiejkolwiek grupie jest przede wszystkim aktywną częścią żywego organizmu jakim jest KOŚCIÓŁ! Jest z Jezusem, jest z innymi i jest dla innych!

Jeśli pragniesz przyłączyć się do grup- takiej, która Tobie najbardziej odpowiada -to zapraszamy serdecznie w każdym czasie.

W naszej parafii działają: Caritas i Szkolne Koła Caritas, Dziewczęca Służba Maryjna, Apostolska Grupa Młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Odnowa w Duchu Świętym, Rada Duszpasterska, Schola parafialna, Róże Różańcowe,

wtorek,
23 stycznia 2018