Według słów świętego Jana Pawła II „parafia powinna być wspólnotą wspólnot”.

Dlaczego? To proste! Małe grupy ożywiają Kościół, są miejscem wzrastania w wierze, dawania świadectwa życia chrześcijańskiego, pracy nad sobą, ale równocześnie pracy na rzecz innych członków wspólnoty parafialnej. „Cudem Kościoła” jest to, że każdy może sobie w nim znaleźć miejsce. To w praktyce przekłada się na wielość grup w parafii.

Można je różnie dzielić: na grupy dorosłych, młodzieży, dzieci. Można mówić o wspólnotach modlitewnych, charytatywnych, gospodarczych czy artystycznych. Ale najważniejsze jest to, że każdy, kto jest w jakiejkolwiek grupie jest przede wszystkim aktywną częścią żywego organizmu jakim jest KOŚCIÓŁ! Jest z Jezusem, jest z innymi i jest dla innych!

Jeśli pragniesz przyłączyć się do grup- takiej, która Tobie najbardziej odpowiada -to zapraszamy serdecznie w każdym czasie.

W naszej parafii działają: Caritas i Szkolne Koła Caritas, Dziewczęca Służba Maryjna, Apostolska Grupa Młodzieżowa, Liturgiczna Służba Ołtarza, Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej, Odnowa w Duchu Świętym, Rada Duszpasterska, Schola parafialna, Róże Różańcowe,

 

 

 

Kancelaria parafialna czynna

w  d n i   p o w s z e d n i e
bezpośrednio po Mszy św.

tel. 14 - 682 61 63

Nowości w galerii

Dzisiaj jest

wtorek,
23 stycznia 2018

(23. dzień roku)

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia: